Australia wycofuje Nurofen z aptek

AD, BBC
opublikowano: 14-12-2015, 10:33

Sąd w Australii zdecydował o wycofaniu z aptek wszelkich środków przeciwbólowych spod marki Nurofen. Jego zdaniem producent leku celowo wprowadza pacjentów w błąd sugerując, że różne produkty tej marki mają inne działanie.

Wyrok wydał australijski odpowiednik UOKIK czyli Australian Competition and Consumer Commission. Urząd argumentuje, że producent wprowadza klientów w błąd dedykując lek pod różnymi nazwami na różne rodzaje bólu i życząc sobie za to wyższych opłat. Przypomina, że "nurofen na ból migrenowy" czy "nurofen na uporczywy ból głowy" to w rzeczywistości ta sama substancja czynna i stojący za lekiem Reckitt Benckiser nie ma prawa życzyć sobie za nie różnych cen.

Na rynku australijskim lek Nurofen występował dotąd pod różnymi specyfikacjami: Nurofen Back Pain, Nurofen Period Pain, Nurofen Migraine Pain i Nurofen Tension Headache
Zobacz więcej

Na rynku australijskim lek Nurofen występował dotąd pod różnymi specyfikacjami: Nurofen Back Pain, Nurofen Period Pain, Nurofen Migraine Pain i Nurofen Tension Headache Bloomberg

W odpowiedzi na zarzuty firma przekonuje, że jej celem nie była dezinformacja pacjentów oraz że wyrok dotyczy wyłącznierynku australijskiego, zaś w Europie lek pozostaje na półkach aptek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy