Autobusy lekko odbiły

Producenci dostarczyli w pierwszym kwartale 22 pojazdy więcej. Daleko im jednak do wyników z lat 2006-2008.

Początek roku przyniósł nieznaczny wzrost sprzedaży nowych autobusów w Polsce — informuje firma JMK Analizy Rynku Transportowego.Krajowi przewoźnicy kupili w pierwszym kwartale 184 pojazdy, o 22 więcej niż przed rokiem.— Trzeba jednak zaznaczyć, że ten poziom jest znacznie niższy od rezultatów z lat 2006 — 2008. Wtedy średnio w ciągu kwartału kupowano 291 pojazdów. Odnotowany po I kw. lekki wzrost sprzedaży jest więc dopiero pierwszym sygnałem powolnego wychodzenia z dołka — zauważa Aleksander Kierecki, prezes JMK.Jak dodaje, wynik kwartalny pozwala prognozować, że na koniec roku sprzedaż autobusów będzie wyższa od ubiegłorocznej.— Pod warunkiem, że wszystkie aktualnie ogłoszone przetargi zostaną zrealizowane — podkreśla szef JMK.Po I kw. liderem rynku jest Solaris Bus Coach. Firma z Bolechowa sprzedała 108 pojazdów. Na drugiej pozycji znalazła się spółka CMS z 23 minibusami. Trzecie miejsce przypadło ex aequo: Autosanowi i Scanii z 11 autobusami.

Autobusy lekko odbiły

PJ
opublikowano: 01-06-2010, 17:26

Producenci dostarczyli w pierwszym kwartale 22 pojazdy więcej. Daleko im jednak do wyników z lat 2006-2008.

Początek roku przyniósł nieznaczny wzrost sprzedaży nowych autobusów w Polsce — informuje firma JMK Analizy Rynku Transportowego.

Krajowi przewoźnicy kupili w pierwszym kwartale 184 pojazdy, o 22 więcej niż przed rokiem.

— Trzeba jednak zaznaczyć, że ten poziom jest znacznie niższy od rezultatów z lat 2006 — 2008. Wtedy średnio w ciągu kwartału kupowano 291 pojazdów. Odnotowany po I kw. lekki wzrost sprzedaży jest więc dopiero pierwszym sygnałem powolnego wychodzenia z dołka — zauważa Aleksander Kierecki, prezes JMK.

Jak dodaje, wynik kwartalny pozwala prognozować, że na koniec roku sprzedaż autobusów będzie wyższa od ubiegłorocznej.

— Pod warunkiem, że wszystkie aktualnie ogłoszone przetargi zostaną zrealizowane — podkreśla szef JMK.

Po I kw. liderem rynku jest Solaris Bus Coach. Firma z Bolechowa sprzedała 108 pojazdów. Na drugiej pozycji znalazła się spółka CMS z 23 minibusami. Trzecie miejsce przypadło ex aequo: Autosanowi i Scanii z 11 autobusami.

Krajowi przewoźnicy kupili w pierwszym kwartale 184 pojazdy.
Krajowi przewoźnicy kupili w pierwszym kwartale 184 pojazdy.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane