AutoGroup pokaże auto

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 16-06-2010, 00:00

Dziś światowa premiera nowego samochodu wyścigowego Stealth B7. A rynek wciąż czeka na superauto Veno.

Dziś światowa premiera nowego samochodu wyścigowego Stealth B7. A rynek wciąż czeka na superauto Veno.

AutoGroup to poznańska spółka, która w zeszłym roku kupiła 100 proc. udziałów w brytyjskiej firmie produkującej samochody wyścigowe Stealth Cars Limited. Zapowiadała, że będzie pracować nad nowymi projektami z tzw. segmentu supercars. Pierwsze efekty świat zobaczy dziś wieczorem.

— Po prawie roku intensywnych prac przygotowaliśmy ogólnoświatową premierę nowego samochodu wyścigowego o nazwie Stealth B7. Samochód, zbudowany z wykorzystaniem o brytyjskiego know-how, jest całkowicie nowym modelem auta — mówi Paweł Sakowski, wiceprezes AutoGroup.

Spółka podkreśla, że auto będzie produkowane wyłącznie na indywidualne zamówienia.

— Stealth B7 będzie w stanie rywalizować z innymi samochodami wyścigowymi produkowanymi przez znane na całym świecie koncerny motoryzacyjne. Wyjątkowe w tym jest to, że auto to będzie produkowane przez polską firmę — zaznacza zarząd.

Wśród akcjonariuszy AutoGroup są dwie spółki notowane na New Connect: Blumerang Pre-IPO i Veno.

Ta druga firma też zapowiadała wprowadzenie na rynek nowoczesnego superauta, a projekt prowadzi zależna spółka Veno Automotive. Wszystko się jednak opóźnia. Pierwotnie samochód miał wyjechać na ulice wiosną 2009 r. Do dziś do tego nie doszło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu