Autoguard zatęsknił za giełdą

Paweł Janas
27-05-2010, 00:00

Spółka z grupy Zasady wejdzie na parkiet, ale najwcześniej w I kwartale 2011 r. Po drodze będą przejęcia.

Spółka z grupy Zasady wejdzie na parkiet, ale najwcześniej w I kwartale 2011 r. Po drodze będą przejęcia.

Kwiecień 2009 r. Kryzys w pełni. Autoguard, telematyczna spółka z grupy Sobiesław Zasada, oferująca m.in. programy do zarządzania flotami i nawigację satelitarną, odstępuje od oferty publicznej. Maj 2010. Sytuacja w światowej gospodarce dużo lepsza. Autoguard znów myśli o warszawskim parkiecie, choć ostrożnie.

— W grę wchodzi najwcześniej I kwartał przyszłego roku. Doradcy sugerują nawet, by poczekać do pełnego ustabilizowania się rynków kapitałowych i debiutować dopiero w I kwartale 2012 — mówi Robert Rozesłaniec, prezes Autoguardu.

I przekonuje, że na decyzję o wejściu na parkiet nie wpłynęła sytuacja w branży. A jest na tyle dobra, że firma myśli o ekspansji zagranicznej i przejęciach w branży telematycznej. Pierwszego można się spodziewać jeszcze w tym roku.

— Mamy dobrą kondycję finansową, realizujemy cele strategiczne oparte na własnych pieniądzach, niemal nie posiłkujemy się długiem, choć jeśli będzie taka potrzeba, zawsze możemy z niego skorzystać. Powinniśmy w tym roku pokazać istotny wzrost — zapewnia szef Autoguardu.

Prognozuje wzrost przychodów z 33,5 mln zł w ubiegłym roku do 41,5 mln zł w tym. EBITDA ma skoczyć z 9,2 mln zł do 11,4 mln zł. Wynik netto w ubiegłym roku sięgnął 7 mln zł, prognozy na obecny prezes nie chce na razie podawać.

Firma dużo wydaje na rozwój: w ubiegłym roku 2,9 mln zł, w tym wydatki mają być na podobnym poziomie.

— Przyszedł czas pokazać produkty, w które inwestowaliśmy w ostatnich latach. Mamy ofertę nie tylko dla transportu, ale też dla firm mających floty samochodowe: leasingowych, ubezpieczeniowych i dóbr szybkozbywalnych. Te branże bardzo dbają o obniżenie kosztów, my im w tym możemy pomóc — dodaje Robert Rozesłaniec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Autoguard zatęsknił za giełdą