Avallon kupił w Czechach

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 18-08-2010, 00:00

Fundusz pomógł menedżerom wykupić producenta i dystrybutora napojów rozpuszczalnych.

Fundusz pomógł menedżerom wykupić producenta i dystrybutora napojów rozpuszczalnych.

Avallon MBO — polski fundusz wyspecjalizowany w wykupach menedżerskich — ma na koncie piątą inwestycję. Przejął od założycieli Ag Foods czeską firmę zajmującą się produkcją i dystrybucją napojów rozpuszczalnych — owocowych, kaw i herbat serwowanych w maszynach vendingowych, lokalach gastronomicznych czy szpitalach. Firma ma też mocną pozycję w Polsce i na Węgrzech. Fundusz zainwestował wspólnie z prezesem firmy, szefem polskiej spółki zależnej oraz czeskim menedżerem. Menedżerowie na razie mają 6 proc. akcji i opcje objęcia kolejnych pakietów. Martin Sedáček, wiceprezes Ag Foods, liczy, że dzięki wejściu inwestora zostaną rozszerzone synergie w grupie, a także wejście w te segmenty rynku, których Ag Foods nie obsługiwał.

W 2009 r. firma miała 20 mln EUR przychodów i 1,7 mln EUR EBITDA. Wartości transakcji nie ujawniono. To dla funduszu trzecia inwestycja w sektorze spożywczym, ale zarządzający wierzą, że przełomowa.

— Pierwsza zagraniczna inwestycja to otwarcie drogi w naszej strategii rozwoju, zakładającej zdobycie pozycji wiodącego inwestora w obszarze wykupów menedżerskich w regionie Europy środkowej i wschodniej — mówi Piotr Miller, partner Avallon.

Fundusz wydał do tej pory połowę ze zgromadzonych trzy lata temu 50 mln EUR.

— Pracujemy nad ciekawymi projektami m.in. w branży spożywczej i są duże szanse, że jeszcze w tym roku zamkniemy kolejną transakcję — zapowiada Piotr Miller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu