Awans Polaka w tytoniowej firmie

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Z polskich oddziałów globalnych koncernów można przejść na czołowe stanowiska w międzynarodowych strukturach — choć trwa to wiele lat.

Jacek Olczak był pierwszym rodzimym prezesem polskiego oddziału koncernu tytoniowego Philip Morris International (PMI). Potem kierował strukturami giganta w Niemczech i Austrii oraz w Rumunii. W latach 2009-12 był prezesem na Unię Europejską, a potem dyrektorem zarządzającym ds. finansowych w globalnych strukturach. Teraz zaliczył kolejny awans — został prezesem ds. operacyjnych w szwajcarskiej centrali firmy, zatrudniającej na świecie ponad 80 tys. osób. To nowe stanowisko w PMI.

Polski menedżer będzie odpowiedzialny za wdrażanie strategii i realizację planów komercyjnych na rynku wyrobów tradycyjnych, a także w segmencie nowych produktów, w których tytoń się nie pali, ale podgrzewa. W międzynarodowych oddziałach PMI karierę robi kilkoro Polaków. Andrzej Dąbrowski kieruje firmą w Meksyku, Mirosław Zieliński jest szefem ds. nauki i innowacji, Aleksander Grzesiak wiceszefem marki ds. sprzedaży, a Aleksandra Samulewicz wiceszefową ds. produktów o potencjale obniżonej szkodliwości na region UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu