Awanse w spółkach

DCZ
opublikowano: 23-01-2012, 00:00

Kadry

DANIEL (HYUNSUK) CHUNG

Został prezesem Samsung Electronics Polska. W koncernie pracuje od 28 lat. Zaczynał w Korei, gdzie odpowiadał za planowanie strategiczne, a następnie za marketing elektroniki użytkowej. W 1994 r. przeniósł się do New Jersey w USA, gdzie do 1998 r. kontynuował karierę w marketingu. Kolejne sześć lat spędził w Korei jako szef marketingu i odpowiadał za produkty telekomunikacyjne. W 2006 r. wrócił do USA jako wicedyrektor marketingu i sprzedaży telefonów komórkowych. Doprowadził firmę na szczyt — Samsung został liderem w segmencie produktów telekomunikacyjnych w USA. W 2011 r. awansował na starszego wiceprezesa.

AGATA WYDMAŃSKA

Dotychczasowa menedżer PR w Fiege awansowała i odpowiada za marketing i komunikację we Wschodniej Europie w strukturze Fiege. Ma opracować i wprowadzić strategię komunikacji firmy w regionie, koordynować działania marketingowe oraz kształtować i wzmacniać wizerunek Fiege. Wydmańska to kolejna osoba z polskiego oddziału firmy, która zasiliła struktury regionalne. Pracuje w firmie od sierpnia 2010 r. Pracę zawodową zaczynała w firmie Schulz PR, potem przez dwa lata była menedżerem PR w Multimedia Vision. Od 2006 r. była menedżerem PR w Wyższej Szkole Biznesu — National University w Nowym Sączu.

EWA SZLACHETKA

Została wspólnikiem Kancelarii Prawnej Gessel. Będzie odpowiadała za rozwój praktyki equity capital markets i wzmocnienie najważniejszych praktyk kancelarii: M&Aoraz rynków kapitałowych w doradztwie na rzecz klientów w Polsce i w regionie CEE. Jako adwokat specjalizuje się w prawie spółek, prawie handlowym, obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć i prawie papierów wartościowych w związku z przygotowywaniem prospektów emisyjnych dla celów oferty publicznej. Skończyła Wydział Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała także prawo angielskie i europejskie na warszawskim wydziale Uniwersytetu Cambridge. W 1999 r. ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Kent w Canterbury w zakresie międzynarodowego prawa handlowego. Pracowała m.in. w kancelariach CMS Cameron McKenna i Baker & McKenzie.

GRZEGORZ BLACHOWSKI

Objął funkcję menedżera PR i rzecznika prasowego Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (należy do Grupy Stadwerke Leipzig). Ma budować i realizować strategię komunikacji spółki. Dotychczasowy rzecznik Arkadiusz Bruliński będzie się zajmował komunikacją korporacyjną.

MANFRED VAN VLIERBERGHE

ArcelorMittal Poland ma nowego dyrektora generalnego, który objął również funkcję wiceprezesa zarządu ArcelorMittal Poland. Jego przełożonym będzie Sanjay Samaddar, prezes ArcelorMittal Poland, dyrektor generalny części wschodniej segmentu wyrobów płaskich w Europie. Manfred Van Vlierberghe pracuje w firmie od 1995 r. Najpierw pełnił różne funkcje kierownicze w ArcelorMittal Gent, a potem został dyrektorem części surowcowej ArcelorMittal w Bremie. W grudniu 2010 r. został dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu ArcelorMittal Poland. Ma dyplom z zakresu inżynierii lądowej i wodnej Uniwersytetu w Louvain i tytuł MBA w Solvay Brussels School of Economics and Management.

KAROLINA KOBIELA

Została liderem zespołu Mobile w agencji interaktywnej Adv.pl (Lemon Sky). Pracuje w agencji od 2010 r. Dotychczas zajmowała stanowisko Video & Motion Project Manager i odpowiadała za projekty z wykorzystaniem nowych technologii i produkcję wideo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane