Awbud się rozkręca

ANP
opublikowano: 21-01-2008, 00:00

Akwizycje, znaczny wzrost obrotów i giełda — to tegoroczne plany budowlanej grupy Awbud.

Akwizycje, znaczny wzrost obrotów i giełda — to tegoroczne plany budowlanej grupy Awbud.

Grupa Awbud, której zrębem są Awbud Kostka Brukowa i Awbud Budownictwo, nie zmienia giełdowych planów, mimo trwającej korekty na GPW.

— Nadal realny jest debiut spółki Awbud Kostka Brukowa w pierwszej połowie roku. Obecnie pracujemy nad prospektem — mówi Andrzej Wuczyński, prezes Awbudu.

Z rynku grupa chce zebrać około 30 mln zł na rozbudowę potencjału produkcyjnego. Zdaniem prezesa, rynek budowlany będzie się mocno rozwijał, nawet jeśli gospodarka ulegnie schłodzeniu.

— Jeśli sytuacja na giełdzie nie poprawi się, to nie wykluczamy, że awaryjnym wyjściem będzie zdobycie funduszu kapitałowego — dodaje Andrzej Wuczyński.

W 2007 r. 19 proc. udziałów kupił giełdowy BBI Capital.

Awbud Kostka Brukowa powiększyła się w 2007 r. o Utex-Sigma (zakład kostki brukowej) oraz Betrę (betoniarski). Prowadzi też rozmowy z producentem wyrobów betonowych. Akwizycje wpisują się w pomysł dalszej konsolidacji branży kostki brukowej.

Do przejęć szykuje się również Awbud Budownictwo.

— Planujemy kilka mniejszych akwizycji, na które przeznaczymy kilkanaście milionów złotych. Interesują nas firmy technologiczne i projektowe — mówi prezes.

Portfel Awbud Budownictwa na 2008 r. sięga 200 mln zł.

— Strategia spółki na lata 2008-12 zakłada osiąganie kilkuset milionów obrotów rocznie w generalnym wykonawstwie, robotach przemysłowych w dziedzinie energii odnawialnej oraz ochrony środowiska — informuje prezes.

W zeszłym roku sprzedaż spółek grupy zwiększyła się o 70 proc. — do 150 mln zł. W planie na ten rok zapisano ponad 300 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu