AXA rekrutuje telemarketerów

Tomasz Brzeziński
opublikowano: 23-08-2006, 00:00

Francuska AXA jest coraz bliżej rozpoczęcia działalności w Polsce. Ściąga sprzedawców za pośrednictwem… spółdzielni rękodzieła.

„Dołącz do AXA Ubezpieczenia” — takiego rodzaju ogłoszenia można znaleźć od poniedziałku w prasie. Francuski gigant ubezpieczeniowy szuka w ten sposób konsultantów ds. ubezpieczeń w zespole call center. AXA poprzez oddział spółki zależnej Avanssur chce w Polsce sprzedawać polisy komunikacyjne w systemie direct (przez telefon i internet).

Szybki nabór

Wstępną rekrutację kandydatów na telemarketerów przeprowadza dla AXA… „Nowa Praca Niewidomych” Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego z Warszawy. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do dzisiejszego popołudnia.

Oprócz podstawowych danych: nazwiska, wieku, wykształcenia (jest również pytanie o znajomość języków obcych) kandydat powinien zdeklarować się co do oczekiwanych zarobków, terminu, od kiedy mógłby zacząć pracę, oraz wymiaru godzinowego (np. 1/2 etatu czy cały etat). Co ciekawe, wygląda na to, że call center AXA nie będzie czynne całą dobę: w ciągu tygodnia telemarketerzy mają pracować od 8 do 22, w weekendy od 9 do 17.

Formularz wypełnia się telefonicznie — następnie po obróbce trafia on do zleceniodawcy. Z naszych ustaleń wynika, że do końca tygodnia AXA ma wytypować najlepszych kandydatów, z którymi będzie przeprowadzona właściwa rozmowa kwalifikacyjna.

Kadra już jest

Wygląda więc na to, że przygotowania do startu wchodzą w ostatnią fazę. Na przeszkolenie sprzedawców potrzeba bowiem około miesiąca, dwóch (agenci ubezpieczeniowi, zanim zostaną wpisani do rejestru, muszą przejść 150 godzin obowiązkowego szkolenia).

AXA ma już wyższą kadrę menedżerską: szefem oddziału będzie Sławomir Billik (były prezes AXA Assistance), jego zastępczynią Magdalena Barcicka (ostatnio m.in. dyrektor warszawskiego oddziału STU Ergo Hestia). W teamie jest również Elżbieta Mytych (dawniej grupa Warta).

Kilka tygodni temu Francuzi poszukiwali m.in. kandydatów na dyrektora biura ubezpieczeń (z przynajmniej dwu-, trzyletnim doświadczeniem w pracy w zakładzie ubezpieczeń majątkowych). Menedżer ma odpowiadać za analizę i tworzenie produktów komunikacyjnych, nadzór nad sprzedażą i szkoleniami merytorycznymi oraz za zarządzanie zespołem specjalistów. Ogłoszenia ukazały się m.in. w internetowym portalu „Dziennik Ubezpieczeniowy”.

— Zainteresowanie było bardzo duże. Trudno się dziwić, bo AXA uchodzi za pracodawcę, który płaci wysokie wynagrodzenia — mówi ekspert ubezpieczeniowy Marcin Broda, wydawca portalu.

Jego zdaniem, AXA zapewne wystartuje ze sprzedażą polis w październiku.

— Wejście na rynek musi poprzedzić duża kampania promocyjna. Im bliżej końca roku, tym trudniej będzie przebić się skutecznie z reklamą, bo idą święta — uważa ekspert.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Brzeziński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu