Azja ma nowego lidera rankingu bogaczy

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 27-04-2016, 13:04

Potentat internetowy Jack Ma przeskoczył Wanga Jianlina na liście najbogatszych ludzi w Azji.

Tylko w sam wtorek fortuna Chińczyka powiększyła się o kilka miliardów dolarów.

Zobacz więcej

Jack Ma

Bloomberg

Majątek Jacka Ma sięga już 33,3 mld USD, co stawia go przed Wangiem i jego fortuną szacowaną na 32,7 mld USD, wynika z Bloomberg Billionaires Index. Trzeci jest Li Ka-Shing z Hongkongu, który dysponuje 29,5 mld USD.  

Co napełniło portfel chińskiego bogacza? Ant Financial Services Group, czyli spółka powiązana z koncernem Alibaba Group pozyskała od inwestorów 4,5 mld USD na globalną ekspansję. Ant Financial zajmuje się obsługą płatności internetowych.  

Jack Ma posiada 6,3 proc. udziałów w Alibaba Group i 37,9 proc. akcji Ant Financial. Miliarder planuje wprowadzić spółkę na giełdę i zapowiada największe IPO w Chinach od 2010 r.  

Na liście najbogatszych ludzi świata tworzonej przez agencję Bloomberg nadal najwyżej sklasyfikowany jest Bill Gates, który wyprzedza Amancio Ortegę i Warrena Buffetta. Ma zajmuje 16 miejsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu