Azja pnie się do góry

MWIE, Bloomberg
13-09-2010, 09:04

Na poniedziałkowych sesjach w Azji inwestorzy ochoczo dokupowali akcji, a sięgający 1,4 proc. wzrost panazjatyckiego wskaźnika MSCI Asia Pacific był najwyższą dzienną zwyżką od  czterech miesięcy.

Tokijski NIKKEI 225 zyskał 0,9 proc., Shanghai Composite wzrósł o 1,0 proc., a główny wskaźnik giełdy w Hong Kongu zanotował 1,8 – proc. wzrost.

Jak w weekend poinformował chiński urząd statystyczny, produkcja przemysłowa wzrosła w sierpniu o 13,9 proc., co uspokoiło analityków.

- Twarde lądowanie, którego obawiali się inwestorzy, jest coraz mniej prawdopodobne. Chiny mają się świetnie, gospodarka nie jest ani przegrzana, ani specjalnie nie kuleje. To idealny stan do kontynuacji wzrostu gospodarczego – komentował Shane Oliver, szef strategii z AMP Capital Investors w Sydney.

W górę indeksy ciągnęły kursy eksporterów. Honda Motor, która uzyskuje w Ameryce Północnej 45 proc. swoich przychodów zwyżkowała o ponad 2 proc. Komatsu, dla którego największym rynkiem są Chiny skoczył z kolei o blisko 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Azja pnie się do góry