ISB: Komisja Trójstronna dostała założenia budżetu

Marek Druś
25-06-2002, 17:06

Komisja Trójstronna omówi w środę założenia budżetu na rok 2003, wśród których deficyt budżetowy wynosi 45,3 mld zł, dowiedziała się ISB we wtorek. Jest to już kolejna wersja założeń budżetowych na przyszły rok. Każda z nich różni się od poprzedniej głównie wysokością deficytu budżetowego.

W wersji założeń budżetu przesłanej do Konfederacji Pracodawców Prywatnych (KPP) deficyt wynosi 45,3 mld zł przy wydatkach w wysokości 192,5 mld zł, powiedział ISB Michał Olszewski z KPP.

„W środę na posiedzeniu Komisji Trójstronnej odbędzie się wstępna dyskusja na temat założeń budżetowych na rok 2003. Dopiero co otrzymaliśmy założenia projektu budżetu, ale mamy do 20 lipca na końcową opinię” – powiedział ISB Zbigniew Kruszyński, członek Komisji Trójstronnej reprezentujący NSZZ „Solidarność”.

Również Ireneusz Wiszowaty z Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) potwierdził, że rząd przesłał związkowi założenia do budżetu na rok 2003 rok w poniedziałek i że różnią się one od założeń poprzednich

W „Założeniach do projektu budżetu państwa na rok 2003”, przygotowanych przez Ministerstwo Finansów na spotkanie Rady Ministrów w Klarysewie w zeszły piątek, poziom deficytu budżetowego prognozowany był na 46,3 mld zł.

W wersji przesłanej KPP dochody budżetu zostały zwiększone w pozycji wpływy z podatków pośrednich o 1 mld zł do 94,2 mld zł. Co dziwne, jednocześnie zostało zmniejszone tempo wzrostu popytu konsumpcyjnego do 1,9% z 2,1%.

Pozostałe główne wskaźniki nie zostały zmienione.

W piątek w Klarysewie minister finansów Marek Belka oświadczył, że wersja założeń budżetowych zakładająca 46,3 mld zł deficytu jest bardzo wstępna. Jednocześnie podkreślił, że w ramach dyskusji Rada Ministrów zgodziła się na deficyt w wysokości 40 mld zł przy wydatkach na poziomie 192,5 mld zł. (ISB)

Przemysław Kuk, Karolina Słowikowska

pk/ks/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB:</b> Komisja Trójstronna dostała założenia budżetu