ISB: Miller: ‘Strategia' może jeszcze ulec modyfikacjom

Internet Securities
opublikowano: 30-01-2002, 11:36

„Strategia gospodarcza rządu na lata 2002-2005” może jeszcze ulec modyfikacjom, które dostosują ją do nowych okoliczności, powiedział w środę Premier Leszek Miller. Rząd przyjął „Strategię” we wtorek. Jej celem jest przyspieszenie wzrostu gospodarczego, zwalczanie bezrobocia i efektywne wykorzystanie środków unijnych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

„Strategia gospodarcza rządu na lata 2002-2005” może jeszcze ulec modyfikacjom, które dostosują ją do nowych okoliczności, powiedział w środę Premier Leszek Miller. Rząd przyjął „Strategię” we wtorek. Jej celem jest przyspieszenie wzrostu gospodarczego, zwalczanie bezrobocia i efektywne wykorzystanie środków unijnych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.

„Nie traktujemy tego programu jako Ewangelii, zapisanej raz na zawsze. Program jest materiałem żywym, który będzie dostosowywany do powstałych okoliczności. Jutro na spotkaniu klubów SLD, PSL, UP program zostanie zaprezentowany” - powiedział Miller na spotkaniu z przedstawicielami Krajowej Izby Gospodarczej i Związku Banków Polskich, na którym przedstawiciele rządu prezentowali „Strategię”.

„Strategia” zakłada m.in. wzrost PKB o 1% w 2002 roku, 3% w 2003 roku i 5% począwszy od 2004 roku. „Jest to program pobudzenia rozwoju polskich przedsiębiorstw i zdecydowanego zatrzymania narastającej fali bezrobocia” - podał rząd w komunikacie we wtorek.

Do 15 kwietnia rząd przyjmie pakiet ustaw związany z programem "Przede wszystkim przedsiębiorczość", do połowy roku znowelizowane zostaną ustawy związane z strategią finansów publicznych, budżet na 2003 roku zawierać będzie koszty restrukturyzacji przedsiębiorstw, a w ciągu 18 miesięcy zostaną przygotowane zmiany instytucjonalne, które pozwolą Polsce absorbować fundusze unijne - powiedział we wtorek Belka. (ISB)

mor/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane