ISB: Ziółkowska - PKB w 2002 r sięgnie 1 proc.

Marek Druś
28-05-2002, 12:09

Oznaki ożywienia gospodarczego w Polsce są dotychczas bardzo słabe, a wzrost gospodarczy w br. wyniesie ok. 1%, czyli zgodnie z prognozą rządową, powiedziała we wtorek Wiesława Ziółkowska, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

"W Polsce oznaki ożywienia są na razie bardzo słabe" - powiedziała Ziółkowska dziennikarzom w trakcie seminarium o polityce pieniężnej w Narodowym Banku Polskim.

Dodała, że ożywienie odsuwa się w Polsce na kolejne kwartały z powodu złej sytuacji gospodarczej w Niemczech, głównego partnera handlowego Polski.

Ziółkowska powiedziała także, że aby sytuacja gospodarcza w Polsce polepszyła się, potrzebne są reformy strukturalne, do których przeprowadzenia potrzebne jest zaplecze społeczne i poparcie polityczne. Podkreśliła, że nie uda się tego zrobić szybko przy pomocy "czarodziejskiej różdżki".

"1% to są granice wzrostu gospodarczego na ten rok" - powiedziała. (ISB)

pk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB:</b> Ziółkowska - PKB w 2002 r sięgnie 1 proc.