B3System zamiast Arcusa

KL
opublikowano: 25-11-2009, 00:00

B3System chce przejąć spółkę Copi. Tę samą, którą chciał kiedyś kupić Arcus za pieniądze z emisji.

B3System chce przejąć spółkę Copi. Tę samą, którą chciał kiedyś kupić Arcus za pieniądze z emisji.

Warszawska spółka podpisała umowę, dotyczącą zakupu 100 proc. udziałów w Copi, firmie zajmującej się zarządzaniem danymi elektronicznymi. Za akcje przejmowanej firmy zapłaci własnymi walorami. Ich cena na potrzeby transakcji zostanie ustalona na 2,5-3 zł.

— Parytet i ostateczna cena przejęcia Copi będzie zależała od wyników finansowych, które osiągnie w 2009 r. Będzie wynosiła od 7,65 do 11,65 mln zł — wyjaśnia Krystyna Bekta, odpowiedzialna w B3System za relacje inwestorskie.

W 2008 r. przychody Copi wyniosły 70,85 mln zł, a zysk netto 1,56 mln zł. Spółka należy obecnie do dwóch członków zarządu — Roberta Wodzińskiego i Jarosława Kolankowskiego.

Przypomnijmy, że Copi już raz prawie znalazło inwestora. Chciał ją kupić Arcus, który na ten cel zamierzał wydać pieniądze z emisji. Jednak po kilku miesiącach negocjacji spółki poinformowały, że nie porozumiały się co do warunków transakcji.

B3System zajmuje się przede wszystkim bezpieczeństwem teleinformatycznym. Copi będzie czwartą spółką w grupie, do której należą już Navipro, Commcord i HS Partner Pro-Test. Ostatnio sam B3System stał się obiektem zainteresowania funduszu Totmes, który poinformował wczoraj o planowanym zwiększeniu zaangażowania do 31,43 proc. Funduszowi sprzedał akcje wiceprezes Włodzimierz Sędzielski, jednak transakcja będzie miała skutek prawny dopiero 15 marca 2010 r. Totmes ma obecnie 20,15 proc. udziałów w B3System.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu