Baltis zmienia giełdowy plan

ANP
20-12-2007, 00:00

Zamiast wysłać na parkiet dwie spółki deweloperskie, dawny Komfort pojawi się tam osobiście. Ale nieco później.

Zamiast wysłać na parkiet dwie spółki deweloperskie, dawny Komfort pojawi się tam osobiście. Ale nieco później.

Na parkiecie zmieniła się koniunktura, więc grupa Baltis (d. Komfort) naciska giełdowy hamulec.

— Budowlane spółki już nie są kochane przez inwestorów, dlatego spowalniamy wejście, ale będziemy kontynuować prace nad prospektem — mówi Jacek Sarnowski, wiceprezes grupy i prezes Porty.

W skład grupy, będącej niegdyś właścicielem sieci sklepów z wykładzinami Komfort, wchodzą dziś spółki deweloperskie SGI Baltis i Invest Komfort oraz Porta, czołowy polski producent drzwi. Początkowo grupa planowała debiut na drugi kwartał 2008 r., teraz w grę wchodzi drugie półrocze.

— Obecny plan zakłada, że na GPW weszłaby spółka matka, czyli Baltis — wyjaśnia Romuald Stachowiak, prezes SGI Baltis, a do niedawna prezes całej grupy.

Nie ujawnia, ile firma zamierza uzyskać z oferty. Poprzednio chciała wysłać na GPW spółki deweloperskie. Miały one zebrać z rynku 800 mln zł na budowę mieszkań — około 800 tys. mkw. w ciągu trzech lat.

Grupa inwestuje m.in. w Trójmieście, Warszawie, Łodzi i na Półwyspie Helskim. Jej flagową inwestycją jest powstający 36-piętrowy apartamentowiec Sea Towers. Na przyszły rok Baltis planuje rozpoczęcie 13 projektów o łącznej powierzchni 120 tys. mkw.

— Po trzy inwestycje ruszą w Szczecinie i Łodzi, dwie w Warszawie, po jednej w Słupsku, Gorzowie, Płocku, Międzyzdrojach i Poznaniu. W 2007 r. zakończyliśmy projekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Nie będzie problemu z finansowaniem inwestycji, bo obie firmy deweloperskie są w dobrej kondycji — zapewnia Romuald Stachowiak.

W 2007 r. SGI Baltis i Invest Komfort mają osiągnąć około 500 mln zł przychodów, a cała grupa 950 mln zł przychodów i 100 mln zł zysku netto. W zeszłym roku Baltis miał 78 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 820 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Baltis zmienia giełdowy plan