Bank BPH powalczy o euroklientów

Marta Filipiak
08-07-2004, 00:00

Kolejna instytucja włącza się do finansowania inwestycji, wspieranych przez Unię Europejską. Tym razem Bank BPH wprowadził do oferty Euro-Ekspres-Kredyt, czyli kredyt inwestycyjny dla małych i średnich firm.

Nowy produkt oferowany jest w dwóch wariantach. W pierwszej wersji klient może otrzymać maksymalnie 100 proc. wartości dotacji uzyskanej z funduszy unijnych, w drugiej bank może zapewnić finansowanie inwestycji, której wartość przekracza możliwą do uzyskania dotację z unijnych funduszy.

— Nasz obecny udział w rynku małych i średnich przedsiębiorstw to 10 proc., a wśród podmiotów prowadzących pełną księgowość nawet 14 proc. Z naszym kredytem chcemy dotrzeć do większej liczby firm, mamy nadzieję zdobyć nawet 15 proc. rynku — mówi Wiktor Ławecki z departamentu klientów biznesowych Banku BPH.

Nowy kredyt ma zachęcać klientów m.in. niższym (o 0,75 pkt proc. od standardowych kredytów) oprocentowaniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Filipiak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bank BPH powalczy o euroklientów