Bank Handlowy planuje zwolnienia, zawiąże rezerwę

KZ
opublikowano: 19-03-2012, 10:11

"Zwiększenie efektywności bankowości detalicznej poprzez optymalizację sieci oddziałów i restrukturyzację zatrudnienia" - to dla nawet 590 pracowników Banku Handlowego oznacza jedno: zwolnienie.

Zarząd Banku Handlowego przyjął kierunki strategiczne na lata 2012-2015, zakładające kontynuację podstawowych założeń strategii 2010-2012.

Dla bankowości detalicznej oznacza to utrzymanie dotychczasowej segmentacji klientów i oferty produktowej. Bank zakłada zwiększoną koncentrację na segmentach wyższych (CitiForward, Gold, GoldSelect i Micro) w zakresie oferty depozytowej i wealth management, oraz na produktach kredytowych (Karta Kredytowa, i Pożyczka Gotówkowa), jak również kontynuację koncentracji geograficznej sieci placówek w obrębie największych aglomeracji Polski (G9).

- Celem tych działań jest zwiększenie efektywności biznesu detalicznego i tym samym całego banku, a jednocześnie skoncentrowanie się na rynkach o największym potencjale wzrostu (...) Zarząd podjął decyzję o zmniejszeniu liczby placówek bankowości detalicznej o około 60 oraz związanym z tym rozwiązaniu stosunków pracy z pracownikami banku w liczbie nie większej niż 590 osób na podstawie przepisów - podano w komunikacie.

Postanowiono utworzyć rezerwę restrukturyzacyjną do kwoty 43 mln zł, obejmującą koszty świadczeń dla pracowników, z którymi rozwiązywany będzie stosunek pracy. Kwota ta obciąży wynik I kwartału 2012 roku.

W poniedziałek o godz. 10.01 kurs Handlowego spadał o 1,1 proc. do 79,10 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bank Handlowy planuje zwolnienia, zawiąże rezerwę