Banki przejmą część grupy Swissair

Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.
01-10-2001, 18:57

ZURICH (Reuters) - Prezes i dyrektor wykonawczy przeżywającej poważne kłopoty szwajcarskiej grupy lotniczej Swissair Mario Corti powiedział w poniedziałek, że większość lotów przejmie pełniący dotąd rolę linii regionalnych Crossair.

Prezentując na konferencji prasowej szczegóły umowy, która ma uratować Swissair od bankructwa Corti powiedział, że 70 procent akcji Crossairu, które należą obecnie do grupy Swissair przejmą dwa szwajcarskie banki - UBS i Credit Suisse Group.

Corti przyznał, że ataki na USA z 11 września, które poważnie pogorszyły sytuację sektora lotniczego, dla Swissairu pojawiły się w wyjątkowo złym momencie, bo grupa już wcześniej przeżywała poważne problemy.

"Szacujemy, że skutki ataków na USA będą nas kosztować od 3,1 do 3,8 miliarda franków szwajcarskich" - powiedział Corti.

W wyniku spadku liczby przewozów pracę w Swissair Group pracę straci 2.560 osób, z czego 1.750 w Szwajcarii.

Prezes grupy powiedział, że niektóre działy grupy zwrócą się o sądową ochronę przed wierzycielami. Według Cortiego wspomniane wyżej banki zgodziły się udzielić pożyczki pomostowej w wysokości 250 milionów franków, dzięki którym uda się zapewnić funkcjonowanie niektórym działom grupy.

Działy te mają zostać potem sprzedane.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Odzieżowe " Bytom " S. A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Banki przejmą część grupy Swissair