Barcelona wydała zgodę na budowę Sagrada Família

opublikowano: 10-06-2019, 10:45

Po 137 latach od rozpoczęcia wznoszenia Sagrada Família władze Barcelony wydały w końcu w ostatni piątek formalne pozwolenie na budowę jednego z najbardziej znanych budynków świata.

Rada miejska dała pozwolenie komitetowi odpowiedzialnemu za budowę bazyliki zaprojektowanej przez Antoniego Gaudíego. Że go brak zorientowano się dopiero w 2016 roku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Janet Sanz, szefowa działu planowania miejskiego powiedziała, że rada w końcu „rozwiązała historyczną anomalię w mieście”, bo Sagrada Familia była dotychczas budowana nielegalnie.

Antoni Gaudi wystąpił w 1885 roku o zgodę na budowę do władz Sant Marti, miejscowości wchłoniętej później przez Barcelonę,  ale nigdy nie otrzymał odpowiedzi.

Wydana właśnie zgoda daje czas na ukończenie budowy Sagrada Família do 2026 roku, kiedy wypada 100-lecie śmierci Gaudiego. Określa budżet na 374 mln EUR.

Sagrada Família to najczęściej odwiedzany zabytek Barcelony. W 2017 roku oglądało go 4,5 mln osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.es

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy