BASF chce kupić część Dynamit Nobel

opublikowano: 11-12-2003, 13:56

BASF, największy koncern chemiczny świata poinformował, że złoży ofertę kupna części akcji Dynamit Nobel. Zainteresowanie przejęciem spółki zgłaszali wcześniej inwestorzy finansowi.

Juergen Hambrecht, prezes BASF powiedział, że jego spółka jest zainteresowana tylko częścią Dynamit Nobel, która zajmuje się operacjami zbliżonymi do podstawowej działalności kierowanego przez niego koncernu.

Przejęciem Dynamit Nobel zainteresowane są także Kohlberg Kravis Roberts (KKR), największa na świecie spółka specjalizująca się w przejęciach wraz z oddziałem private equity banku Credit Suisse First Boston. Nieoficjalnie mówi się, że są gotowe zapłacić za spółkę 2,5 mld EUR. Mówi się także, że ofertę może złożyć również Goldman Sachs wraz z CVC Capital. Część Dynamit Nobel chce przejąć także holenderski koncern chemiczny DSM.

Właścicielem Dynamit Nobel jest koncern mg technologies. Pieniądze ze sprzedaży spółki zamierza przeznaczyć na redukcję zadłużenia i inwestycje w USA i krajach azjatyckich.

MD, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / BASF chce kupić część Dynamit Nobel