Batmobile sprzedany za 4,62 mln USD

TR
opublikowano: 21-01-2013, 13:25

Batmobile, samochód którym poruszał się Batman występujący w serialu telewizyjnym z lat 60., został sprzedany w Los Angeles za 4,62 mln USD – informuje agencja AP.

Pojazd został zbudowany przez George Barris, który odkupił przeznaczonego na złom Lincolna Futura za 1 USD.  Barris przekształcił maszynę dla potrzeb produkcji telewizyjnej.

Zobacz więcej

Batmobile, samochód którym poruszał się Batman występującym w serialu telewizyjnym z lat 60., został sprzedany w Los Angeles za 4,62 mln USD

Seria cieszyła się ogromną popularnością, a Batmobile stał się najbardziej rozpoznawalnym samochodem w historii amerykańskiej telewizji.

Nabywca pojazdu nie został oficjalnie zidentyfikowany. W kuluarach mówi się jednak, że jest nim Rick Champagne, właściciel Tempe, spółki zajmującej się rozwiązaniami logistycznymi, mającej swoją siedzibę w Arizonie.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu