Baumit buduje w Łowiczu

Agata Hernik
opublikowano: 16-05-2006, 00:00

W Łowiczu wmurowano kamień węgielny pod fabrykę firmy Baumit. To jej trzeci zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja jest warta 10 mln EUR.

Fabryka stanie na działce o powierzchni trzech hektarów, w specjalnie utworzonej strefie inwestycyjnej. Ulica Prymasowska, przy której powstanie zakład, jest częścią zachodniej obwodnicy miasta a także drogi krajowej nr 14.

— Nowy obszar inwestycyjny ma zostać skomunikowany z trasą nr 14 przez utworzenie ronda, które poprawi także bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do miejsca inwestycji doprowadzone zostaną media, w tym gaz ziemny. Dzięki przedsięwzięciu najbliższa okolica zostanie zaopatrzona w nowy nośnik energetyczny — mówi Robert Stępniewski z Urzędu Miasta Łowicz.

Władze miasta liczą, że nowy zakład zmniejszy bezrobocie, które w mieście wynosi 11 proc., a w powiecie 13,7 proc. W pierwszym roku działania Baumit chce zatrudnić 40 pracowników. Kandydaci w początkowej fazie rekrutacji przejdą szereg szkoleń i kursów w innych, już istniejących zakładach firmy. Produkcja ma ruszyć w październiku 2006 r. Dwa pozostałe zakłady Baumit znajdują się w Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie. W Łowiczu produkowane będą m.in. jastrychy i tynki cementowo-wapienne. Szacuje się, że poziom produkcji fabryki wyniesie 200 tys. ton rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu