BBI Development szykuje duży projekt

Katarzyna Sadowska
28-12-2009, 00:00

To będzie inwestycja tej klasy co Supersam czy Rezydencja Foksal — ujawnia prezes.

To będzie inwestycja tej klasy co Supersam czy Rezydencja Foksal — ujawnia prezes.

BBI Development (BBID) ma w portfelu kilka projektów, które po kolei uaktywnia. Fakt — poznańskiego jeszcze kilka miesięcy temu chciał się pozbyć i — jak mówi prezes Michał Skotnicki — "sprawa nadal jest aktualna". Jednak spółka może niebawem poinformować o powiększeniu portfolio.

— To bardzo atrakcyjny temat. Tej klasy co nasze najlepsze projekty, jak stołeczne: Supersam czy Rezydencja Foksal, uzyskiwane dzięki fuzji ze spółką Juvenes. Na początku roku będziemy mogli powiedzieć coś więcej — obiecuje Michał Skotnicki.

Fundusz będzie go realizował wspólnie z Juvenesem, z którym właśnie się łączy.

— Fizyczne połączenie powinniśmy zakończyć w I kwartale 2010 r. Od tego momentu BBID będzie już zupełnie inną spółką — nie tylko funduszem z ciekawymi nieruchomościami, ale też firmą z wieloletnim doświadczeniem deweloperskim oraz w zarządzaniu projektami — mówi Michał Skotnicki.

Ocenia, że poza fuzją z Juvenesem w tym roku spółce udało się sporo osiągnąć, mimo trudnego okresu na rynku. Wystartowała z pierwszymi projektami mieszkaniowymi: Domem na Dolnej (sprzedano ponad połowę mieszkań) i Rezydencją Foksal (oficjalna sprzedaż jeszcze nie ruszyła, są zawarte pierwsze umowy). Do budowy centrum handlowo-biurowego w miejscu dawnego Supersamu pozyskano współinwestora (Liebrecht WooD), który dokapitalizuje projekt kwotą przynajmniej 80 mln zł.

— Ostateczne zamknięcie tej transakcji to jeden z naszych priorytetów na początek przyszłego roku. Jeżeli uda się rozpocząć inwestycję przy placu Unii w połowie przyszłego roku, będzie to jedna z największych komercyjnych inwestycji rozpoczynanych od czasu bessy na rynku — ocenia Michał Skotnicki.

Równie istotne będzie znalezienie partnera do innego flagowego projektu BBID —Konesera.

— Kilka podmiotów jest nim zainteresowanych. Z trzema — czterema prowadzimy zaawansowane rozmowy — mówi Michał Skotnicki.

BBID chciałby sprzedać z zyskiem już w fazie pozyskiwania współinwestora 1/3 udziałów w spółce celowej, w której portfelu jest Koneser. Projekt jest podzielony na etapy. Jako pierwszy ruszyłaby w 2010 r. budowa części biurowej.

BBID ocenia swoją sytuację finansową jako stabilną. Spółka ma niewielkie zadłużenie. W marcu musi zrolować obligacje o wartości około 10 mln zł, ale nie spodziewa się większych trudności przy tej operacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BBI Development szykuje duży projekt