BBI Development znalazł partnerów

KSA
opublikowano: 16-09-2008, 00:00

Fundusz wybiera wykonawcę pierwszego warszawskiego projektu, dopinając finansowanie mieszkaniowej inwestycji.

Fundusz wybiera wykonawcę pierwszego warszawskiego projektu, dopinając finansowanie mieszkaniowej inwestycji.

Pierwszym projektem deweloperskim, dla którego giełdowy fundusz otrzymał pozwolenie na budowę, jest apartamentowiec przy ulicy Dolnej w Warszawie. Do końca września spółka celowa ma wybrać generalnego wykonawcę. Oferty dostarczyło osiem przedsiębiorstw.

— Finalizujemy również kwestię finansowania. Do końca miesiąca powinna zostać podpisana umowa z bankiem —mówi Radosław Świątkowski, wiceprezes BBI Development.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku — prawdopodobnie w drugiej połowie października.

— Nie obawiamy się o sprzedaż. To budynek w bardzo dobrej lokalizacji i dobrym standardzie — mówi Radosław Świątkowski.

Nie chce jednak ujawniać szczegółowo, ile z 45 planowanych lokali już zarezerwowano. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2009 r. Jej wartość na koniec czerwca — według zleconej przez BBI Development wyceny Knight Frank — to 44,5 mln zł.

Również jeszcze w tym roku mogą ruszyć przygotowawcze prace budowlane przy projekcie przy ul. Puławskiej (dawny Supersam) — BBI Development czeka na wydanie pozwolenia na budowę. Tak jak na Dolnej — również w tym przypadku spółka celowa BBI Development finalizuje rozmowę z bankiem w sprawie finansowania kolejnych etapów inwestycji. Nie obawia się o jej powodzenie, bo to budynek biurowo-handlowy (Knight Frank oszacował wartość projektu na 795,7 mln zł). Zakończenie inwestycji planowane jest jednak dopiero w drugiej połowie 2011 r.

Na początku 2010 r. powinna się zakończyć budowa apartamentowca przy ulicy Kopernika w Warszawie (Knight Frank wycenił go na 83 mln zł). Finansowanie jest już dopięte, ale brakuje pozwolenia na budowę. Zrezygnowano z części kinowej (dawniej w tym miejscu działało kino Skarpa), co wpłynęło na obniżkę kosztów, ale wymusiło modyfikację projektu. Prace mają ruszyć niezwłocznie po wydaniu pozwolenia. Trudno jednak oszacować, kiedy dokładnie może to nastąpić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BBI Development znalazł partnerów