BBID dobrze oceniony

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 03-11-2009, 00:00

Wycena Juvenesa jest korzystna, a projekt Supersam dobrze przygotowany — to wnioski z raportów.

Wycena Juvenesa jest korzystna, a projekt Supersam dobrze przygotowany — to wnioski z raportów.

Za tydzień akcjonariusze nieruchomościowego funduszu będą decydować o połączeniu z Juvenesem. Na potrzebę transakcji partnera BBI Development (BBID) wyceniono na 36,9 mln zł. BRE Corporate Finance wydało opinię na temat wyceny. Jest pozytywna.

— Specjaliści z BRE CF potwierdzili, że parytet 12 proc. jest korzystny dla obecnych akcjonariuszy BBID — mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Fuzja była przygotowywana od miesięcy i spółki są już na ostatniej prostej do jej zamknięcia. Dzięki Juvenes BBID uzyska kompetencje we wszelkich aspektach procesu inwestycyjnego w nieruchomościach. Liczy też na nowe projekty.

— Zespół Juvenes pracuje nad pozyskaniem dwóch kolejnych inwestycji w atrakcyjnych miejscach Warszawy — dodaje Michał Skotnicki.

Niezależnie od fuzji postępują też rozmowy z firmą Lieberecht WooD, która będzie partnerem BBID przy jego najważniejszym projekcie — budynku handlowo-biurowym w miejscu dawnego Supersamu przy pl. Unii Lubelskiej w Warszawie.

— Inwestycja była badana pod względem prawnym, księgowo-podatkowym i architektoniczno-technicznym. Wynik due diligence projektu jest pozytywny — informuje Michał Skotnicki.

Teraz ruszą prace nad ostateczną umową inwestycyjną ze Spółdzielnią Spożywców Supersam.

— Oficjalny termin mamy do 1 marca, ale sądzę, że umowę uda się podpisać w styczniu — mówi Michał Skotnicki.

Na początku roku ma być wybrany generalny wykonawca. Prace budowlane mogłyby ruszyć w połowie 2010 r. Jeżeli tak się stanie, będzie to rozpoczęcie budowy największego obiektu komercyjnego w Warszawie od wybuchu kryzysu. Natomiast już Lieberecht WooD zaczyna ponosić bieżące koszty inwestycji. Zobowiązał się dokapitalizować projekt co najmniej 80 mln zł. Resztę wyłoży bank. BBID finalizuje też rozmowy z bankami w sprawie finansowania Rezydencji Foksal.

— W listopadzie wyłonimy generalnego wykonawcę. Rozmowy trochę się przeciągnęły, bo cały czas staramy się wynegocjować korzystniejszą cenę, ale już teraz mogę powiedzieć, że budowa będzie powierzona renomowanej firmie — informuje Michał Skotnicki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu