BDM PKO BP rekomeduje: KUPUJ Softbank

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 05-07-2001, 10:12

Akcje Softbanku są niedowartościowane – wynika z analizy BDM PKO BP opracowanej 22 czerwca. Raport wycenił jedną akcję spółki na 42,4 zł i wydał rekomendację KUPUJ. Analitycy oczekują jednak, że tegoroczne wyniki finansowe będą niższe od prognoz zarządu.

Rok 2001 może okazać się dla sektora informatycznego tylko nieznacznie lepszy od poprzedniego. Softbank ucierpi szczególnie z powodu braku rozstrzygnięcia kontraktu na wdrożenie scentralizowanego systemu informatycznego w PKO BP, co spowoduje, że przychody spółki będą o 16 proc., a zysk netto nawet o 24 proc. niższe od wcześniejszych oczekiwań zarządu.

Raport pozytywnie ocenia nowe przedsięwzięcia Softbanku w komercyjne wykorzystanie internetu. ISP-Zillion, Expander.pl i ASP-Net Power mają w swojej strukturze inwestorów branżowych, co umożliwi wykorzystanie efektu synergii.

Analitycy wycenili działalność podstawową Softbanku na 37,2 zł na akcję. Dodatkowe przedsięwzięcia, w które spółka jest zaangażowana, powiększają tę wycenę o 5,2 zł (m.in. portal Expander wyceniono na 15,5 mln zł).

Rekomendację wydano przy kursie 31,6 zł. Na czwartkowym zamknięciu GPW osiągnął roczne minimum notowań na poziomie 24,6 zł.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM PKO BP rekomeduje: KUPUJ Softbank