Beacony zgrupowane na platformie

opublikowano: 30-01-2015, 00:00

Geos ma uprościć instalację systemów opartych na technologii beaconów — platforma polskiej firmy Ifinity jest już na rynku.

Rozwój sektora beaconów następuje błyskawicznie. Teraz swoją cegiełkę do rozbudowy i popularyzacji technologii dołożyli polscy przedsiębiorcy z Ifinity. Właśnie udostępnili platformę Geos do szybkiej implementacji systemów nawigacyjnych, wykorzystujących beacony. System jest dedykowany szczególnie deweloperom aplikacji mobilnych, choć, jak zapewniają przedstawiciele firmy, obsługa platformy nie wymaga umiejętności programistycznych, skorzystać można z gotowych schematów, „nakładanych” na plan budynku czy pojedynczych pomieszczeń. Elementem integrującym jest aplikacja mobilna dla urządzeń z iOS i Android.

— Obecnie system działa, bazując na beaconach Ifinity, ale planujemy otwarcie go dla urządzeń innych producentów. W rękach niezależnych deweloperów, przedstawicieli software house’ów [centrów programistycznych — przyp. red.] oraz komercyjnych podmiotów ma szansę stać się kluczowym narzędziem implementacji rozwiązań internet of things [rozwiązań tzw. internetu rzeczy — przyp. red.]. A nasz system nawigacji może znaleźć zastosowanie w centrach handlowych, muzeach i galeriach sztuki, w przestrzeniach edukacyjnych, w magazynach, na dworcach lub lotniskach, tym bardziej że kryje się za nim również platforma analityczna — wylicza Adam Jesionkiewicz, prezes Ifinity. System był już wcześniej wykorzystywany przy „wewnętrznych” projektach. Ifinity została zaangażowana do opracowanego przez miasto Warszawa projektu pilotażowej instalacji mikrolokalizacji i nawigacji w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych (dostosowano go do potrzeb osób niewidomych; pomaga im w poruszaniu się po budynku). Podobne zastosowanie znalazł też w warszawskiej komunikacji miejskiej. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Beacony zgrupowane na platformie