Będą dopłaty do kredytów

Patrycja Otto
28-05-2002, 00:00

Do Ministerstwa Infrastruktury wpłynął projekt usta- wy o dopłatach do oprocentowania kredytów mieszkaniowych o stałej stopie procentowej. Określa on zasady rozliczeń kredytobiorców z BGK.

Projekt został przygotowany przez Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. Zawarte są w nim zasady wypłacania przez Bank Gospodarstwa Krajowego dopłat do oprocentowania długoterminowych kredytów udzielanych przez banki na cele mieszkaniowe oraz sposoby rozliczeń z tego tytułu. Potencjalni kredytobiorcy mogą korzystać z preferencyjnych kredytów zarówno na własne potrzeby mieszkaniowe, jak i w celu finansowania budowy lokali mieszkalnych na sprzedaż lub wynajem. Poza osobami fizycznymi mogą z niego korzystać osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe i gminy.

Kredyty będą udzielane w PLN na co najmniej 20 lat i nie więcej niż 25 lat. Ich spłata może zostać jednak odroczona na okres do 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Warunkiem przyznania kredytu jest posiadanie zabezpieczenia jego spłaty hipoteką na nieruchomości lub ubezpieczenia na okres do czasu jej ustanowienia.

Projekt ustawy nie zawiera ograniczeń, dotyczących liczby i wielkości mieszkań, które mogą być finansowane kredytem preferencyjnym przez jednego kredytobiorcę. Nie wprowadza także specjalnych wymogów dla tych, którzy korzystali wcześniej z jakichkolwiek ulg budowlanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Będą dopłaty do kredytów