Będą inwestorzy i nowe centrum

MAG
opublikowano: 05-02-2007, 00:00

Strefa się poszerza, PAIIZ szuka inwestora do centrum handlowego i firmy logistycznej, ale terenów wokół Słubic nikt nie reklamuje.

Strefa się poszerza, PAIIZ szuka inwestora do centrum handlowego i firmy logistycznej, ale terenów wokół Słubic nikt nie reklamuje.

Od pożaru w Słubicach władze Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSSE) i przedstawiciele administracji działają, by szybko stworzyć miejsca pracy dla osób, które ją straciły. Oto najnowsze wieści.

— Wystąpiliśmy do wojewody o rozważenie możliwości wniesienia aportem terminalu w Świecku — mówi Krzysztof Dołganow, prezes strefy.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) szuka firmy logistycznej, która chciałaby tam zainwestować.

— Skontaktowaliśmy się z największymi firmami logistycznymi działającymi w Polsce — dodaje Wojciech Szelągowski, wiceprezes PAIIZ.

Strefa ma też nowych inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy w okolicach Słubic.

— W lutym wystąpimy do Ministerstwa Gospodarki z wnioskiem o poszerzenie strefy o te tereny. W Rzepinie, 25 km od Słubic, firma meblarska EWE chce zatrudnić 250 osób, o zezwolenie wystąpił zielonogórski LUG, producent opraw oświetleniowych, który stworzy 120 miejsc pracy. Mamy też inwestora zainteresowanego terenami w Sulechowie, który zatrudni tysiąc osób. W Nowej Soli dwie polskie firmy stworzą 100 etatów — wymienia Krzysztof Dołganow.

PAIIZ szuka też spółki, która zbuduje galerię handlową.

— Rozmawiałem właśnie z firmą, która buduje w Polsce centra handlowe i jest gotowa na taką inwestycję w Słubicach, jeśli znajdą się podstawowi najemcy. Słubiczanie nie są przekonani do tego pomysłu, bo uważają, że galeria z dużymi firmami, np. spożywczą, elektroniczną itd., to dla nich konkurencja. Firmy z branży przekonują, że nie ma obaw. Centrum handlowe z podziemnym parkingiem zapewni polskim handlowcom lepsze warunki i ściągnie więcej klientów —uważa Wojciech Szelągowski.

Nie wszystko idzie jak po maśle. Tuż po pożarze Andrzej Kaczmarek, ustępujący wiceminister gospodarki, zapowiedział kampanię medialną promującą tereny KSSSE w Niemczech, Włoszech i Hiszpanii. W ciągu kilku tygodni planowane było również spotkanie z potencjalnymi inwestorami. Kampanię miała zorganizować PAIIZ, ale jeszcze nie ruszyła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane