Będą nowe etaty od HP

KA
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

HP poszerzy wrocławskie centrum do 2 tys. osób i myśli o rozpoczęciu także działalności badawczo-rozwojowej.

HP poszerzy wrocławskie centrum do 2 tys. osób i myśli o rozpoczęciu także działalności badawczo-rozwojowej.

Wrocław, ul. Świdnicka. Tu mieści się centrum biznesowe Hewlett Packarda (HP), które zajmuje się usługami finansowo-księgowymi i administracją personalną. Zgodnie z umową między koncernem a polskim rządem, otwarte w kwietniu 2005 r. centrum miało w ciągu pięciu lat działalności zatrudnić 1000 pracowników. Obecnie jest ich już 1,2 tys. osób, co oznacza, że cel ten udało się osiągnąć dwa lata wcześniej.

A to nie wszystko. Latem firma zapowiedziała, że jeśli dostanie grant od rządu, rozbuduje wrocławski ośrodek i zatrudni w ciągu dwóch lat kolejnych 800 osób. Wrocławskie centrum, jeden z dziewięciu takich ośrodków HP na świecie, stanie się wówczas największe. Rafał Baniak, wiceminister gospodarki, obiecał już, że firma może liczyć na wsparcie rządowe, rekrutacja powinna więc wkrótce ruszyć.

Czym będą się zajmować nowi pracownicy? Zarządzaniem projektami, poszukiwaniu nowych usług, analizą projektów pod kątem zwiększania ich efektywności. Słowem — pracami koncepcyjnymi.

Na tym nie koniec. Przedstawiciele HP ujawnili także, że koncern myśli o otwarciu w Polsce centrum badawczo-rozwojowego. Może w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Będą nowe etaty od HP