Będą podwyżki

Katarzyna Jaźwińska
opublikowano: 09-06-2004, 00:00

LNM, inwestor Ispat Polska Stal, obiecuje, że przyśpieszy realizację pakietu socjalnego.

Związkowcy Ispat Polska Stal (IPS), największego producenta stali w kraju, mieli ostatnio sporo zastrzeżeń, dotyczących realizacji pakietu socjalnego, zadeklarowanego przez LNM Holdings, strategicznego inwestora. Uważali, że nie wywiązuje się on z obietnic uzupełnienia zatrudnienia oraz wyboru przedstawicieli załogi do rady nadzorczej. Teraz inwestor stara się załagodzić sytuację.

Antoni Styrczula, rzecznik IPS, podkreśla, że kwestie zatrudnienia zostaną rozwiązane do końca miesiąca. Wczoraj odbyło się też spotkanie dotyczące zasad wyboru pracowników do rady.

— Nic nie ustaliliśmy — twierdzą związkowcy.

IPS deklaruje jednak przyśpieszenie realizacji pakietu. W czerwcu związki otrzymają po 100 zł na każdego z członków. W IPS pracuje 15 tys. osób, a do związków należy około 60 proc. pracowników. Podwyżki dostaną też pracownicy. W czerwcu otrzymają po 50 zł. Podobną kwotę otrzymają jesienią. Każdy z pracowników otrzymał też połowę bonusu prywatyzacyjnego (maksymalnie 3 tys. zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska

Polecane