Będą tanie bilety

Małgorzata Grzegorczyk
27-02-2004, 00:00

Nowe niższe taryfy na trasach krajowych i promocje w internecie — tak LOT chce zdobyć nowych klientów.

Od poniedziałku PLL LOT wprowadza więcej taryf, ceny na loty krajowe poda w złotych, a za wystawienie biletu pobierze opłatę. Dodatkowo powstanie tania oferta internetowa. Im wcześniej zakupiony zostanie bilet, tym będzie tańszy. Brzmi jak credo tanich linii? Tak, ale przedstawiciele LOT przekonują, że to nie ze względu na tanią konkurencję wprowadza zmiany.

— 70-80 proc. naszych pasażerów to klienci biznesowi — mówi Piotr Dubno, członek zarządu LOT ds. handlu.

— Stawiamy na internet, bo to obiecujący rynek. Od początku roku do niemal końca lutego 7 proc. pasażerów na rynku krajowym kupiło bilety przez internet. Do 2006 r. chcemy, by ten odsetek na kluczowych rynkach wzrósł do 20- -25 proc. — dodaje Tomasz Książek, dyrektor pionu sprzedaży.

Właśnie bilety kupowane przez internet będą najtańsze. W biurze LOT za podróże europejskie trzeba będzie dodatkowo zapłacić 95 zł, kupując przez call center — 50 zł, a przez internet — 30 zł. Po wprowadzeniu biletu elektronicznego, nad którym LOT obecnie pracuje, ostatnia stawka spadnie do 0 zł.

Agentom IATA sprzedającym bilety LOT polski przewoźnik będzie od 1 marca płacić 1 proc. ceny biletu (dotychczas 5 proc.).

— Będziemy pobierać takie same opłaty, jak LOT w biurach, choć mogą znaleźć się wyjątki — mówi Ryszard Posyniak, prezes zrzeszenia agentów IATA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Będą tanie bilety