Będą trzy emisje

Beata Tomaszkiewicz
01-06-2005, 00:00

W połowie czerwca spółka chce wypuścić nowe walory. Ich cena wyniesie 2,4 lub 3,05 zł.

Getin Holding przeprowadzi subskrypcję serii I, która rozpocznie się 14 czerwca. Nieco ponad 114,3 mln walorów zaoferowanych zostanie LC Corp (kontrolowanemu przez Leszka Czarneckiego) w zamian za 26,6 proc. akcji Getin Banku, dzięki czemu udział holdingu wzrośnie do 98,2 proc. Cena emisyjna walorów wyniesie 3,05 zł.

Dzień później ruszy seria H. Do sprzedaży jest 105 mln akcji, które kierowane są do akcjonariuszy w ramach prawa poboru. Ich cena wyniesie 2,4 zł, czyli w górnym pułapie widełek 1,9-2,4 zł. Jest to jednak poziom o ponad 70 gr niższy od obecnego kursu rynkowego. Dzięki emisji Getin pozyska 250 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na podwyższenie kapitału Getin Banku oraz na ewentualne akwizycje. Inwestor nie ukrywa, że zainteresowany jest zarówno kolejnym bankiem, jak i pośrednikiem finansowym. Ostatnio jako cel przejęcia wymieniany jest Wschodni Bank Cukrownictwa.

Holding zamierza także wyemitować 3 mln akcji serii J w ramach opcji menedżerskich, również po cenie 2,4 zł. Rynek zareagował na to redukcją wyceny akcji holdingu.

— Wynika to nie tyle z przyczyn fundamentalnych, lecz raczej z obawy inwestorów, czy będzie zainteresowanie emisją serii H. Ostatnio na rynku pierwotnym spadł popyt na akcje — wyjaśnia Robert Sobieraj, analityk Erste.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Będą trzy emisje