Belgijski inwestor w Policach

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 09-03-2005, 11:16

Na terenie Polickiego Parku Przemysłowego ma powstać belgijska firma specjalizująca się w branży metalowej.

Na terenie Polickiego Parku Przemysłowego ma powstać belgijska firma specjalizująca się w branży metalowej.

Na początek inwestor chce zatrudnić 30 pracowników. Docelowo w belgijskiej firmie na terenie Polickiego Parku Przemysłowego ma być zatrudnionych około 150 osób.- Belgijski przemysłowiec jest już 51. inwestorem zainteresowanym współpracą z polickim INFRAPRAKIEM, ostatnio listy intencyjne podpisano m.in. z firmami ENERTRAG-POLSKA I EKO-POWER, które na tych terenach planują ulokowanie farm wiatrowych – mówi Piotr Wachowicz z ZCh. Police.

"INFRAPARK Police" S.A. został powołany w pierwszej połowie 2004 r., jego akcjonariuszami są Z.Ch. "POLICE" SA, Gmina Police, Uniwersytet Szczeciński i Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Spółka dysponuje ok. 220 hektarami terenów inwestycyjnych podzielonych na 19 obszarów. Inwestorzy mają tu dyspozycji tereny o powierzchni  od 1,5 do 80 hektarów. Atutem Parku jest lokalizacja, z dostępem do połączeń drogowych, transportu wodnego (port barkowy i pełnomorski),  kolei oraz  dostępność infrastruktury technicznej Z.Ch. "POLICE" SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane