Benefity nie dają satysfakcji

opublikowano: 03-01-2018, 22:00

Prawie 80 proc. pracodawców w Polsce zwiększyło wynagrodzenia swoich pracowników w minionym roku.

W nowym chce to zrobić podobny odsetek firm. Rośnie też znaczenie motywacji pozafinansowej, choć benefity często rozmijają się z oczekiwaniami beneficjentów. Przykład: pożądana jest możliwość elastycznej pracy, tymczasem ludzie częściej „uszczęśliwiani” są paczkami na święta i wyjazdami integracyjnymi — wynika z najnowszego raportu płacowego Hays Poland. Podwyżki i dodatki do pensji świadczą — z jednej strony — o dobrej kondycji przedsiębiorstw, z drugiej — o ich problemach personalnych. W 88 proc. podmiotów planuje się w tym roku rekrutacje.

Niektóre stanowiska trudno obsadzić, bo kadra zarządzająca stawia kandydatom wysokie wymagania. Aż 93 proc. zatrudnionych uważa, że dysponują umiejętnościami odpowiednimi do obowiązków służbowych. Menedżerowie i HR-owcy ostrożniej oceniają kompetencje swojego personelu — tylko 38 proc. twierdzi, że ich firmy mają wszystkie zasoby kompetencyjne konieczne do realizacji celów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Benefity nie dają satysfakcji