BER "na dobrej drodze" do otwarcia w październiku 2020 r.

opublikowano: 29-07-2019, 12:53

Na berlińskim lotnisku BER począwszy od poniedziałku miały zostać przeprowadzone ostateczne testy techniczne, informuje thelocal.de.

- Testy w lipcu są zgodne z naszym harmonogramem, który ma się zakończyć otwarciem  aż BER w październiku 2020 r. - powiedział dyrektor generalny portu lotniczego Lütke Daldrup.

Pierwotne otwarcie BER zostało zaplanowane na październik 2011 r., ale zostało przełożone w ostatniej chwili ze względu na obawy o bezpieczeństwo pożarowe.

W ciągu 40 dni roboczych lub dwóch miesięcy niezależna grupa robocza Nadreniański Inspektorat Techniczny (TÜV Rheinland) zadba o to, aby różne części lotniska razem dobrze funkcjonowały.

Różne braki konstrukcyjne, problemy techniczne i błędy w planowaniu spowodowały już sześciokrotne opóźnienie otwarcia BER.

Lotnisko zmaga  się również z zarzutami korupcji i sporami prawnymi związanymi z finansowaniem projektu.

W maju 2018 r. projekt został przesunięty po ogłoszeniu przez port lotniczy planów budowy dodatkowego terminalu.

Jego celem jest zwiększenie liczby pasażerów o sześć milionów rocznie i zwiększenie całkowitej przepustowości portu lotniczego do 28 milionów pasażerów.

Berlin Brandenburg Airport (BER)
Klaus-Dietmar Gabbert/dapd/FORUM
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane