Beyonce usiłuje zastrzec imię córki

opublikowano: 29-09-2019, 22:00

Amerykańska piosenkarka, nazywana królową sceny muzycznej, weszła w spór z niewielką firmą Blue Ivy, zajmującą się organizacją ślubów i wesel — poinformował portal „Evening Standard”.

Chodzi o prawa do posługiwania się nazwą handlową, która jest jednocześnie imieniem najstarszej córki Beyonce i Jaya Z. Piosenkarka wystąpiła do amerykańskiego urzędu patentowego o zastrzeżenie imienia jej 7-letniej córeczki, która — jak twierdzi — stała się ikoną popkultury i kreuje trendy modowe, ponieważ jej stylizacje są szeroko komentowane przez media. Przeciwko wnioskowi Beyonce wystąpiła spółka Blue Ivy.

„Stanowisko opozycji, która twierdzi, że konsumenci będą zagubieni, ponieważ będą kojarzyć nazwę firmy organizującej śluby i wesela z osobą Blue Ivy Carter, córką dwójki najsłynniejszych artystów scenicznych na świecie, jest frywolne i powinno w całości zostać odrzucone” — wynika z dokumentów sądowych, do których dotarł portal.

Beyonce wystąpiła o zastrzeżenie pełnego imienia i nazwiska córki w 2016 r. Sprzeciw firmy prowadzonej przez Wendy Morales pojawił się w 2017 r. Sprawa wyszła jednak na jaw dopiero niedawno.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy