Bez kompleksów za Odrę

opublikowano: 11-01-2018, 22:00

Polscy eksporterzy mogą śmiało ruszać na podbój rynku naszego głównego partnera handlowego.

Obecna sytuacja gospodarcza w Niemczech sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych i wchodzeniu z usługami na ten rynek — wynika z badania Global Business Monitor 2017, przeprowadzonego przez Bibby Financial Services na ponad 1,5 tys. małych i średnich przedsiębiorcach z różnych krajów. Niemieckie firmy pozytywnie oceniły zarówno krajową ekonomię, jak i perspektywy wzrostu ich własnych biznesów. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba podmiotów oceniającychstan niemieckiej ekonomii jako dobry wzrosła z 73 do 81 proc. Tylko niespełna jedna czwarta badanych prognozuje poprawę sytuacji w kolejnych najbliższych 12 miesiącach, a 68 proc. uważa, że pozostanie ona bez zmian.

— Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że badanie było prowadzone jeszcze przed wrześniowymi wyborami do Bundestagu, być może więc stąd wynikają tak ostrożne oceny — twierdzi Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services w Polsce.

Jednocześnie niemal trzy czwarte badanych niemieckich firm wskazało na brak pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu jako największą przeszkodę w rozwoju biznesu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu