Bez rozstrzygnięcia

Karolina Bojko
30-05-2012, 00:00

WALUTY

Brak handlu na amerykańskich giełdach w poniedziałek sprawił, że w godzinach popołudniowych i wieczornych już nic się nie wydarzyło na rynku złotego. Niestety, wczoraj również nie doszło do przełomu. Nastroje na rynkach popsuły dane z Hiszpanii. Obawy o wzrost zadłużenia tego kraju w ślad za palącą potrzebą dokapitalizowania tamtejszych banków wysuwają się od kilku dni na pierwszy plan.

Pozytywny test — ponowny — przyspieszonej linii trendu wzrostowego i lekkie odbicie — tak można podsumować sytuację na parze USD/ PLN. Nadal nic to jednak nie zmieniło w obrazie tej pary z punktu widzenia analizy technicznej. W dalszym ciągu czekamy na przełamaniealbo szczytu z maja (3,4975 ł), albo wspomnianej linii trendu i strefy wsparć 3,4252–3,4563 zł.

W konsolidacji nadal porusza się też kurs EUR/PLN. Tutaj sygnałem dalszego umacniania złotego względem euro byłoby zejście poniżej poziomu 4,33 zł, a następnie sforsowanie zeszłotygodniowych minimów i jednocześnie 38,2-procentowego zniesienia majowej fali wzrostowej (okolice poziomu 4,30 zł). Wariant wzrostowy na tej parze pozostaje nadal aktualny, lecz dopiero pokonanie linii trendu poprowadzonej po maksimach z tego miesiąca (obecnie poziom 4,3893 zł) otworzy drogę do kolejnego średnioterminowego ruchu w górę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bez rozstrzygnięcia