Z funduszy unijnych (z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przeznaczył na ten cel 9,4 mln zł. Podpisano już umowę w sprawie dofinansowania przedsięwzięcia. Teraz, jak podaje NFOŚiGW, sieć charakteryzują duże straty ciepła. Planowane prace obejmują wymianęciepłociągów na nowoczesne, wykonane w technologii rur preizolowanych, oraz wymianę izolacji na ciepłociągach napowietrznych (łączna długość przesyłu to prawie 8 km). Inwestycja będzie realizowana na terenie Gdyni i Rumi (powiat wejherowski) i ma się przyczynić do poprawy efektywności energetycznej systemu, obsługiwanego przez Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gdyni, a także spadku emisji gazów cieplarnianych, pyłów i mniejszego zużycia energii pierwotnej. Modernizacja zakończy się za trzy i pół roku. [AR]
Bez strat ciepła w Gdyni
18,4 mln zł będzie kosztowała kompleksowa termomodernizacja wybranych odcinków sieci ciepłowniczej Gdynia — Rumia.