Bez transakcji

Zbigniew Kazimierczak, Agnieszka Morawiecka
opublikowano: 20-01-2004, 00:00

Pierwsze obligacje hipoteczne na polskim rynku trafiły do obrotu. Na razie nie było jednak żadnych transakcji.

Wczoraj na CeTO zadebiutowały obligacje hipoteczne Europejskiego Funduszu Hipotecznego (EFH). Do transakcji jednak nie doszło. Co więcej pierwszego dnia handlu nie wpłynęła żadna oferta, ani kupna ani sprzedaży, która dotyczyłaby tych walorów.

Do obrotu trafiły papiery wartości 16 mln zł, będące częścią programu zaplanowanego na 600 mln zł.

— To pierwsze tego typu papiery wartościowe na polskim rynku. Liczymy na to, że ta emisja powiedzie się, bowiem pracujemy już nad następnymi — mówi Mirosław Wierzbowski, prezes zarządu debiutującego na CeTO funduszu.

Obligacje są oprocentowane na 8,87 proc. w skali roku, i zdaniem Mirosława Wierzbowskiego, są drugimi, po obligacjach Skarbu Państwa, papierami wartościowymi na naszym rynku pod względem bezpieczeństwa. Jeszcze w tym kwartale na rynku pojawią się kolejne dwie emisje, tym razem o wartości 200 mln zł, a do końca 2004 r. Europejski Fundusz Hipoteczny chce pozyskać dodatkowe 210 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak, Agnieszka Morawiecka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bez transakcji