Bezpieczeństwo w sieci

DI, PAP
opublikowano: 05-12-2012, 00:00

Szefowie IT boją się pracowników

Firma doradcza Ernst & Young po raz piętnasty prze- prowadziła badanie bezpieczeństwa informacji wśród 1 tys. 836 osób odpowiedzialnych głównie za działy teleinformatyczne (IT) oraz bezpieczeństwo informacji. Przeprowadzono je w 64 krajach, w tym w Polsce. 37 proc. respondentów uznało, że największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa informacji są nieodpowiedzialni i nieświadomi zagrożeń pracownicy. Za największą przeszkodę w realizacji działań ograniczających ryzyko respondenci uznali zbyt mały budżet — tak odpowiedziało 62 proc. ankietowanych osób.

— Jednak to nie hakerów informatycy boją się najbardziej, lecz swoich współpracowników — powiedział Michał Kurek z Ernst & Young. Badanie wykazało też, że szefowie firm nadal w niewystarczającym stopniu dbają o bezpieczeństwo informacji i lekceważą zagrożenia wiążące się m.in. ze stosowaniem nowoczesnych technologii, w tym urządzeń mobilnych, jak np. smartfony czy tablety.

45 proc. Tylu dyrektorów IT uważa, że ograniczenie pracownikom dostępu do serwisów społecznościowych poprawi bezpieczeństwo IT...

62 proc. ...a tylu badanych uważa, że zbyt niski budżet przeszkadza im w działaniach ograniczających ryzyko IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Bezpieczeństwo w sieci