Bezpłatna prezentacja w sieci

Google oferuje przedsiębiorcom nową usługę, w ramach której za darmo mogą stworzyć własną stronę WWW.

Fakt, że aż 34 proc. małych i średnich przedsiębiorstw nie ma własnej strony internetowej, zainspirował Google’a do stworzenia im takiej możliwości. W efekcie spółki, które mają swoją wizytówkę w usłudze Google Moja Firma, mogą szybko i bezpłatnie stworzyć taką stronę za pomocą specjalnego kreatora. W tym celu zostaną wykorzystane dane z wizytówki spółki w Google’u oraz jeden z przygotowanych wcześniej projektów graficznych.

Kiedy witryna będzie gotowa, jej adres wyświetli się w wynikach wyszukiwania oraz na Mapach Google — także na smartfonach, co ułatwi nawet najmniejszemu przedsiębiorstwu odnalezienie go w sieci przez potencjalnych klientów.

Zaprojektowana strona może wyświetlać się na różnych urządzeniach elektronicznych. Jak podkreślają twórcy usługi, pozwoli na wyróżnienie się w sieci dzięki stworzonemu przez przedsiębiorcę opisowi, wybranym zdjęciom czy indywidualnemu adresowi WWW w domenie .business.site, który można dodatkowo umieścić na wizytówce albo pozostałych materiałach reklamowych.

Samo zarządzanie stroną jest możliwe z każdego urządzenia i tym samym z każdego miejsca, a zmiana np. danych kontaktowych czy godzin otwarcia w usłudze Google Moja Firma spowoduje także automatyczną aktualizację tych informacji na stronie firmy. Ponadto strona stworzona za pomocą usługi Google Moja Firma będzie od razu przygotowana do działań reklamowych w internecie — po jej założeniu można rozpocząć kampanię w AdWords Express, zautomatyzowanej i uproszczonej wersji AdWords, która sprawdza się w przypadku małych przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Bezpłatna prezentacja w sieci