“Bezrobocie w USA sięga prawie 19 proc.”

opublikowano: 10-09-2012, 11:11

Niedawno opublikowane dane wskazujące niewielki spadek bezrobocia w USA ukrywają prawdę, twierdzi Mort Zuckerman, magnat rynku nieruchomości i wydawca.

- Nie dajcie się oszukać przez oficjalne dane o 8,1 proc. bezrobociu, podane w piątek – napisał Zuckerman we wstępniaku w The Wall Street Journal. – Przyczyną spadku do 8,1 proc. z 8,3 proc. w lipcu nie jest to, że powstało więcej miejsc pracy, ale to, że więcej ludzi przestało jej szukać – dodał.

W minionym miesiącu gospodarka dodała 96 tys. miejsc pracy. Tymczasem średnia dla obecnego roku to 139 tys., a dla 2011 roku to 153 tys.

- Wciąż jest prawie 5 mln miejsc pracy mniej niż na koniec 2007 roku, kiedy zaczęła się recesja. Pomyślcie o tym, kiedy usłyszycie od administracji Obamy o poprawie sytuacji gospodarczej – napisał Zuckerman.

Jego zdaniem, jeśli zsumuje się wszystkie osoby nie zatrudnione w pełnym wymiarze i pozostałe w taki czy inny sposób nie mogące zdobyć pracy, realne bezrobocie sięga prawie 19 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moneynews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / “Bezrobocie w USA sięga prawie 19 proc.”