Czytasz dzięki

BGK wchodzi w PPP

opublikowano: 19-08-2019, 22:00

Liceum w Piastowie będzie rozbudowane w formule PPP i ze wsparciem BGK. To trzecia tego typu inwestycja Warbudu.

„Warbud pozyskał dla swojej spółki zależnej finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) na przebudowę i remont Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP)” — informuje spółka.

Jej przedstawiciele podkreślają, że dostali kredyt w „ekspresowym” tempie, bo trwało to tylko 3,5 miesiąca od momentu podpisania umowy PPP z samorządem Piastowa. Już w przetargu na partnera prywatnego Piastów wymagał przedłożenia promesy kredytowej wraz z ofertą.

— Promesa kredytowa składana wraz z ofertą PPP to bardzo dobra praktyka i powinna być naśladowana przez inne samorządy. Dzięki temu mieliśmy już uzgodnione zasadnicze warunki finansowania, a model finansowy był precyzyjnie skalkulowany. Taki komfort pozwolił Warbudowi niezwłocznie rozpocząć roboty budowlane, które są w tej chwili już mocno zaawansowane, na własny koszt — podkreśla Przemysław Szulfer z firmy Warbud.

Szkoła długo czekała na inwestycję — jej budynki mają już prawie 80 lat. Zdaniem ekspertów rynku PPP, rozbudowa piastowskiego liceum to największy, realizowany w Polsce, samorządowy projekt PPP dotyczący budownictwa kubaturowego. Warbud przez 20 lat po zakończeniu inwestycji zapewni utrzymanie techniczne wszystkich obiektów poprzez specjalnie do tego wyznaczoną spółkę Vinci Facilities Polska, za co będzie pobierać opłaty od miasta.

— Współpraca przy rozbudowie piastowskiej szkoły może uchodzić za wzór do naśladowania dla samorządów, które zechcą skorzystać z dobrodziejstw partnerstwa publiczno-prywatnego na własnym gruncie — uważa Mirosław Józefczuk, członek zarządu Warbudu.

Warbud podpisał umowę PPP z samorządem miasta w kwietniu tego roku. Przy projekcie doradzały aż trzy podmioty — DCMS, Dentons i kancelaria prawna Rafała Cieślaka. Umowa w Piastowie to trzeci projekt PPP realizowany przez tego wykonawcę.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy