BGK wypłacił już 10 mld zł

JKW
opublikowano: 29-06-2010, 10:38

Główny księgowy unijnych funduszy, podsumowuje I półrocze pełnienia swojej funkcji.

Zobacz więcej

Tomasz Mironczuk, prezes BGK

Jutro minie pół roku, odkąd Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) pełni funkcję głównego księgowego i kasjera w systemie wdrażania funduszy unijnych. Przez półrocze wypłacił beneficjentom niemal równe 10 mld zł. Kwota ta została przekroczona w piątek. Jak podaje BGK, odbiorcą "jubileuszowego" przelewu okazała się firma z Łodzi, która otrzymała dotację w ramach cieszącego się ogromnym zainteresowaniem konkursu na wsparcie e-usług.

W ramach podsumowania BGK przytacza też dane statystyczne. Najmniejsza udzielona płatność z funduszy unijnych wynosiła 0,01 zł (bank nie ujawnia, kto otrzymał przelew i na co go przeznaczył), a największa - 184,3 mln zł. Najczęściej płatności zlecała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (to takie instytucje decydują, kto dostaje pieniądze, i składają w BGK polecenie przelewu na konto zwycięscy) - złożyła 3702 zlecenia na kwotę 1,32 mld zł. Najczęściej płatności trafiały do beneficjentów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - BGK wypłacił w tym programie 3,07 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JKW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / BGK wypłacił już 10 mld zł