BGŻ wdraża rozwiązanie start-upu

opublikowano: 06-12-2017, 22:00

Bank BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z firmą oferującą automatyczne rozpoznawanie treści dokumentów.

Znamy pierwszy start-up, z którym BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę. To NuDelta. Dzięki współpracy z nią bank zyskał technologię z zakresu OCR (rozpoznawania tekstów w dokumentach), która wpłynie m.in. na skrócenie procesu kredytowego dla przedsiębiorców z segmentu MSP.

— NuDelta została wybrana ze względu na posiadaną technologię, która do tej pory nie była stosowana w przypadku dokumentówfinansowych — mówi Piotr Widacki, dyrektor zarządzający w banku BGŻ BNP Paribas. Umożliwia ona zamianę wszystkich danych z dokumentów papierowych na postać cyfrową na podstawie jednego zdjęcia zrobionego przez aplikację, zainstalowaną na urządzeniu mobilnym.

— Aplikacja czyta dokument podobnie jak człowiek, czyli rozpoznaje treści na podstawie kontekstu, w jakim występują. Nie ma więc znaczenia, jak dana faktura jest sformatowana, ponieważ system poradzi sobie z dowolnym rozkładem tekstu i tabel na papierze — wyjaśnia Jagoda Pieścicka, dyrektor zarządzająca i założycielka firmy NuDelta.

BGŻ BNP Paribas ogłosił współpracę z NuDeltą podczas trwającego od 6 grudnia kongresu Impact fintech’17 w Katowicach. To tam bank przesłuchuje start-upy w ramach konceptu Office Hours, szukając kandydata do wspólnego działania, oferującego rozwiązania w ramach dyrektywy PSD2. Tylko w trzecim kwartale 2017 r. odbyły się cztery Office Hours: dwa dotyczyły AGROTech, jeden — HRtech, a ostatni miał na celu uzupełnienie platformy One Stop Shop dla klientów SME. Bank przyjrzał się do tej pory ok. 120 start-upom, spotkał z czterdziestoma, a 10 przeszło do kolejnego etapu rozmów. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu