Białoruś zaprasza Depardieu

DI, PAP
05-01-2013, 15:06

Francuski aktor Gerard Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo, może odwiedzać Republikę Białoruś bez wizy – podkreślił w sobotę naczelnik Wydziału ds. Obywatelstwa i Migracji białoruskiego MSW Alaksiej Biahun.

Biahun zaznaczył, że Depardieu może korzystać ze swobody przemieszczania się, zagwarantowanej w dwustronnym porozumieniu między Rosją i Białorusią.

Depardieu mógłby zapewne spotkac się z samym Alaksandrem Ryhorawiczem Łukaszenką fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Depardieu mógłby zapewne spotkac się z samym Alaksandrem Ryhorawiczem Łukaszenką fot. Bloomberg

Dodał, że francuski aktor ma też prawo wybrać Białoruś, jako swoje miejsce zamieszkania. „Jeśli złoży wniosek, zostanie zgodnie z ustaloną procedurą zameldowany na pobyt stały” – powiedział Biahun.

W czwartek na stronie internetowej prezydenta Rosji Władimira Putina opublikowano dekret, w którym szef rosyjskiego państwa przyznaje Depardieu rosyjskie obywatelstwo. Jak tłumaczył później rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow, francuski gwiazdor zasłużył się dla kultury i kinematografii rosyjskiej.

W liście opublikowanym przez rosyjską telewizję 63-letni Depardieu oznajmił, że zwracał się o paszport rosyjski i cieszy się, że tę prośbę spełniono; podkreśla swą sympatię do Putina i nazywa Rosję "wielką demokracją".

Kilka tygodni temu Depardieu przeprowadził się do Belgii, aby uchronić się przed wysokimi podatkami, i jest od niedawna zameldowany w wiosce Nechin tuż przy granicy z Francją. W połowie grudnia aktor zapowiedział, że zamierza zrzec się francuskiego obywatelstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Białoruś zaprasza Depardieu