Białystok zaprasza do inkubatora

MBE
opublikowano: 22-02-2012, 00:00

Białostocki inkubator rekrutuje młodych przedsiębiorców. Będą mogli wprowadzić się do parku na początku przyszłego roku.

Już 1 marca ruszy I tura rekrutacji do Inkubatora Technologicznego Białostockiego Parku Naukowo- -Technologicznego. Zgłaszać się będą mogły osoby planujące rozpoczęcie działalności i te, które na koniec I kwartału 2013 r. będą działały na rynku nie dłużej niż rok. Inkubator będzie miał ponad 5,5 tys. mkw. powierzchni.

Na młodych przedsiębiorców czeka kilkadziesiąt biur o wielkości od 15 do 48 mkw., open space, a także sale konferencyjne. Inkubator będzie jednym z dwóch budynków, z których składać się będzie białostocki park. Drugim będzie Centrum Technologiczne, w którym rezydenci parku we współpracy z uczelniami będą mogli prowadzić projekty badawczo-rozwojowe. Natomiast lokatorzy inkubatora będą mogli nie tylko wynająć biura, ale również skorzystać z usług doradczych i możliwości ulokowania zasobów cyfrowych firmy w centrumprzetwarzania danych. Wszystkie usługi oferowane w inkubatorze mają być świadczone na preferencyjnych warunkach. Park ogłosił już warunki, na jakich zostanie przeprowadzona rekrutacja do inkubatora. Należy zacząć od złożenia wniosku aplikacyjnego osobiście w siedzibie BPNT lub przesłać go pocztą. Powinien zawierać CV wnioskodawcy, biznesplan, oświadczenie o gotowości rozpoczęcia działalności gospodarczej lub dokumenty potwierdzające już prowadzoną działalność (kopia dowodu rejestracji przedsiębiorstwa w odpowiednim rejestrze, kopia nadania numeru statystycznego REGON, oświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek do ZUS itd.).

Wzory dokumentów mają być wkrótce dostępne na stronie bpnt.bialystok.pl. Wniosek będzie poddany pod ocenę parkowych ekspertów. Najpierw nastąpi ocena formalna, czyli sprawdzenie poprawności wniosku, a następnie merytoryczna. Na podstawie jej wyników utworzona zostanie lista rankingowa. Lista osób i firm przyjętych do inkubatora zostanie opublikowana najpóźniej cztery tygodnie po zakończeniu danej tury rekrutacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane